
| Parameter | Value |
|---|---|
| Diameter | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 14 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Varistor Voltage | 22 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 14 V |
| Max Surge Current | 250 A |
| Energy | 900 mJ |
| Max Varistor Voltage | 24.2 V |
| Min Varistor Voltage | 19.8 V |
| Schedule B | 8533400080 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
